Ahojky
Jsem moc ráda, že jste se přišli podívaat na můj blog
a dozvědět se něco o mě a mých zálibách.
A prosím nestahujte žádné fotky !
Díky =)

Volnost

13. ledna 2011 v 21:33 | Renča |  Moji koníci
Před námi se rozprostírají velké pole a louky…
S nadšením běží vpřed, od jejích nohou odletují čvachtavé kousky hlíny a kopyta se jí boří do měkké půdy. Kaštanově hnědý ohon jí vlaje ve větru a hedvábná hříva mě lechtá přes zmrzlé ruce. Běžíme dál, stále rychleji a rychleji… Cítím pod sebou, jak její svaly pracují a napínají se dlouhými pružnými cvalovými skoky.
Studený vítr mi čechrá vlasy, mrznou mi ústa i nos a vdechuju ten chladný čistý vzduch. Jemně ji pobídnu na jejím kulatém bříšku a povolím otěž… pocítí volno a rozběhne se vpřed, ještě rychleji a dohání před námi běžícího koně. Užívám si celým srdcem tu úžasnou volnost, její hedvábnou hřívu, které se přidržuji, rychlé pravidelné houpavé pohyby, její velikou sílu pod sebou, její radost s kterou běží, její silný dech a energii.
Rychlým cvalem se blížíme k malému příkopu…všechnu sílu v jejích zadních nohou vloží do tohoto skoku, jemně se odrazí a ladně se přenášíme přes příkop. Jako bychom se vznášeli jemně nad zemí. Vložila do toho jemného skoku vše- energii, radost a sílu. Po poli běžíme dál a obě se nemůžeme nabažit tohohle úžasného rychlého pohybu. Stojí ve třmenech, přidržuji se hřívy na teplém hladkém krku a malinko pobízím vpřed. Úžasný pocit! Pocit úplné volnosti, radosti a všechny starosti a problémy jako by ode mne i s větrem odvanuli.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 fronynka fronynka | 15. ledna 2011 v 11:52 | Reagovat

Moc hezkej článek :) Krásně píšeš!

2 ja-renca ja-renca | Web | 15. ledna 2011 v 11:58 | Reagovat

Děkuju :o) To jsem se nudila ve škole, tak jsem si psala jen tak :o) Tak jsem to teda dala i sem. :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama