Ahojky
Jsem moc ráda, že jste se přišli podívaat na můj blog
a dozvědět se něco o mě a mých zálibách.
A prosím nestahujte žádné fotky !
Díky =)

Duben 2012

Přijímačky

26. dubna 2012 v 19:48 | Renča |  Události
Tak vyjímečně odbočíme od tématu Aromkův deníček a podívám se se za jeho paničkou-za mnou. :) Jak jistě víte, je období přijímaček na střední školy. Též já jsem musela dělat přijímačky, hned na obě školy. Moje přihlášky putovaly na gamnázium Jírovcova a Střední zdravotnická škola obor asistent zubního technika.
Na gympl jsem dělala přijímačky dne 23.4. Celkový počet uchazečů byl původně něco kolem 80 lidí, ale přijímačky dělalo 69 lidí. Z těchto 69 lidí jsem se umístila na 37. místě. Bohužel berou jen jednu třídu, takže jsem 7. pod čarou. Podala jsem odvolání a myslím si, že tam stejně nakonec půjdu :)
Na zubního technika se hlásilo 66 lidí a brali 24. Umístila jsesm se na 17. místě, tudíž přijata. Ale abych se pochlubila, tak jsem ze všech 66 lidí měla nejlepší průměr :)
Takže nyní čekáme, jak to dopadne s gymplem, kdyžtak půjdu na zdrávku. Takže držte stále palečka.
Vaše adminka, milující maminka Aromka Renča :)

14.5.2012

16. dubna 2012 v 21:57 | Aroušek |  Arouškův (ne)pravidelný deníčk
Je tak kolem desáté hodiny a přiklusala panička se všema spolupastevákama. Takže s Krisou Žákovou, Terkou Amácou. Žlabajzna nemohla. Přiběhly a vytasily na nás odčervovacá poasty. Fakt dobrota. Panička neváhala a mě do to dala rvnou, protože já to zbaštím, taky za to ovšem něco očekávám. Samozřejmě jsem dostal rohlíky. Odčervily nás všechny, abychom neměli červíky :) Poňuňaly se s koníčkama, provedly řádné namazání šrámků, vyčistění kopyt apod. a odjely domů.


No jo. Byla jedna hodina a už tady byla znova. Děsný, co. Přiběhla se Žlabajznou a hrnuly se pro nás. Papadly nás a že se jdeme projít. Tak se šlo, no. Zamířili jsme na hráz, směr hluchá bašta. Přemýšlely, kudy půjdem a nabízela se jedna cesta, kterou panička nidky nešla. Takže šup, zkusíme tuto. No jo, bohužel byla zakončena branáou s cedulí "Lesy a rybníky ČB" nebo tak nějak to tam bylo. Ještě tam stříleli, to se hlavně Nýje vůbec nelíbilo. A stejně nebylo kam dál jít, tak jsme to otočili směr domů. No jo. Zkazily nám nám náladu, že nás nehodily rovnou doml ale šlo se ještě k sedlovně. Ale překvaapení bylo milé. Misky s papáním! :) No rpostě krása. Já jsem to zhltnul jedna báseň, vylízal jsem misku, ale Nýja to nechtěla. JE ale divná, taková dobrota. Třeba na to taky časem přijde. Panička do toho naházela samé dobroty a dobré věci. Granulky, lněné semínko, vitamínky, chleba a jablíčka.A pak se šlo konečně domů. TAm nás pustily a my- já odstryskal pryč. Nýjuše běžela za mnou, protože mi nestíhala. Hahá :)


Ano, loučí se s Vámi, brzy podám další onformace, jak jde můj život dál a dál :) Mějte se krásně
Váš Aromek

11.4.2012

12. dubna 2012 v 15:56 | Aroušek |  Arouškův (ne)pravidelný deníčk
Kolem půl 3 se přiřítila panička rovnou se sedlem a všema cajkama. Přišla si pro koníčka a že se jde čistit. TAk se tam panička se mnou muchlovala a čistila zároveň, úplně zapomněla na čas. To mi celou dobu povídala, jak půjdeme pracovat, že dostanu záhul za to, co jsem vyváděl včera. NO dobře noo. Došla jsme do hakláku ná jízdárnu, ale ještě tam trenérka Radka nebyla, tak jsme s paničkou zatím chodili po jízdárně, obraty atak všelijak podobně. Pak přišla a začalo se nasedat. Nejdřív zkontrolovala cajky, trošičku přesedlala a panička hurá nahoru. Nechtěl jsem stát a i když byla nahoře tak slezla, přistavili mě hubou k bedně a nalézala znova, abych stál. To už jsem tedy stál. A pak se začalo pracovat. Nejdříve krokem a pak se i klusalo. Ze začátku to bylo trochu rodeo, takže jsem byl chvilku i na vodítku, ale nakonec jsem šlapal. Panička ze mě měla strášnou radost. Šel jsem od zadku, vyklenutý hřbet a zabalenou hlavičku, vycházel jsem krásně rohy, šel jsem pomalu a všechno jsem prováděl krásně. Občas jsem si teda dovolil trošku paničce ukázat, že to dělá špatně, ale nakonec jsem si i spokojeně frkal :) BYL ro vyčerpávající trénink pro mě i pro paničku. Hodinu a půl jsme tbyli na jízdárně, ale stálo to za to. Panička má Vánoce stále :D No, prostě vládne všeobecná radost a my budeme mít trénink znova.


Pak jsme opouštěli jízdárnu, panička už po svých. Dovedla mě do výběhu, odsedlala a chtěla mi dát granule, ale koníček se zajímal o koníčky, no :) tak jsem byl vypuštěn. Panička odzvedla cajky a přišla ještě s Mácou, podrbali chudáčky koníčky a já dostal zbylé granulky :) Krásný den
Váš hodný, časem určitě přiježděný koníček Aromek :)


5.5.2012

7. dubna 2012 v 18:19 | Aroušek |  Arouškův (ne)pravidelný deníčk
Ono je dopoledne a panička už tady s Kristýnkou Žlábkovou otravujou. Pro naše neštěstí a jejich štěstí jsme stáli blízko, takže nás ochytily a odvedly nás do takové malé ohrádečky nakraji nasí pastviny. Tam nás čistily. Já byl docela čistej a Nýja ostatně taky :) Celý den bylo pod mrakem, ale nepršelo. Když nás vyčistily, tak jsme zamířily k sedlovně, ktré se nachází za rybníkem. Takový nyny koníčkové jsme byli :) Došli jsme k sedlovně, kde jsou ty, jak pronesla panička, zatracení hřebčáci. Byl to těžký boj :) Nasedlaly nás a hurá ven. Na nýju nalezla u zahrádek a panička na mě až u lesa, protože Nýjusši jistila ze země. Vydali jsme se směrem na Máj, ale dostatečně brzo jsme zahli. Byl tam strášnej bubák. Traktor. No prostě všude samý bubáci, hlavně pro Nýju. Já má kus života za sebou, takže už mi to moc nevadí :) Jo, občas jsem zkusil, zda by nešlo náhodou jít, ale vždycky jsme dospěli jen k tomu, udělat kolečko a pokračovat v cestě...od domova. Panička se občas trošku ztrácela, kudy že to chtěla jít. Když jsme byli v lese, začalo lehce pršet, spíše poprchávat. Ale panička na to nekladla důraz. Jelo se prostě dál.


Přejeli jsme hlavní silnici směrem na Stromovku, ale to už začínalo pršet víc, takže uděláme kolečko domů. No jo, jenže nejkratší cesta byla přes louku jako kráva. Mě a Nýje se chtělo dopředu. Panička po dlouhém zdráhání dovolila, že naklušem, tak jsme kousek naklusali.. Já jsem udělal pár cvalocých a panička ještě po delším zdráhání řekla, že mě nechá. Udělal jsem jí velikou radost, protože jsem cválal normálně a nikam jsem neutíkal. Sice mě držela, ale bylo to fajn, my s Nýjou jsme byli šťastní a věřím, že paničky nahoře taky :) Jenom nahoře jsem uskočil, protože tam byla bubák brána :) Joo, jelo se kolem ovčárny. A honem domů. Mezitím se rozpršelo ještě víc. Nýja chtěla jít ale pořád dopředu, protože je nevyběhaná stejně jako já, ale terén tomu neodpovídal, takže se šlo v kroku. Když jsme došly do sedlovny, tak trošku pršet přestalo, ale obě paničky nadávaly na to demenní počasí, že konečně někam spolu vyrazily a to počasí takhle. TEda trošku jsem to paničce zakončil rodeem, protože se mi k sedlovně už nechtělo, tak jsem začal couvat, občas jsem si hodil i nějakého kozlíka, ale vyhrála. Pak nás odvedly do výběhu. Aby se neřeklo, tak jsem sehned 3x vyválel, aby panička měla radost. To víte, že měla :) Byl to super den, až na ten déšť :)


Váš hodný Aroušek :)